בנית ממד

בניית ממד

ג. דניאל - בניה ושיפוצים, הנו קבלן רשום ברשם הקבלנים, בעל תעודות והסמכות מקצועיות רבות בכל התחומים, מקצועי, עובד רק עם צוות מקצועי ואמין ונותן אחריות על עבודתו. התרשמתם מהעבודה? מצוין, אז תתקשרו! ניתן להשאיר פרטים בטופס צור קשר או שפשוט התקשרו לנייד כל שאלה או יעוץ מקצועי ללא תשלום וללא התחייבות.

054-9103323

מי חייב בבניית ממ"ד?

מי מחויב בבניית חדר ממ"ד, על מי מוטלת האחריות בפועל ומהן האפשרויות העומדות בפני בעלי דירות ישנות? כל התשובות בהמשך.

כל מי שבונה בית או מבנה מגורים חדש, חייב לבנות גם חדר בטחון המוכר בשם ממ"ד. חדר זה צריך להיבנות על פי הנחיות החוק ולקבל אישור, כאשר פיקוד העורף קבע תקנות מדויקות הקובעות בין היתר מהו הגודל המינימלי של חדר ממ"ד, איזו סוג דלת יש להתקין בחדר, באילו חלונות משתמשים, מספר פתחי האוורור הנדרשים וגם האם ניתן להתקין מזגן בממ"ד.

באילו עוד מקרים צריך לבנות ממ"ד?

ממ"ד הוא תנאי לקבלת היתר גם כאשר רוצים לבצע תוספת בנייה לבית קיים, אשר עולה מעל 12 מ"ר. מקרה נוסף הוא כאשר מדובר בבית ישן, אשר על פי החוק אינו צריך להכיל גם ממ"ד, אך בעלי הבית בוחרים לבנות חדר כזה או להפוך את אחד החדרים בבית למרחב מוגן.

על מי מוטלת האחריות לבניית ממ"ד?

ציינו קודם שבניית ממ"ד היא תנאי בכל מקרה של בנייה חדשה או פרויקט תוספת בניה מעל שטח מסוים, אולם נשאלת השאלה על מי מוטלת החובה בפועל. התשובה נחלקת לשני מצבים. המצב הראשון הוא כאשר מדובר בפרויקט בנייה חדש, כגון בניין מגורים. במקרה כזה האחריות לבניית חדר ממ"ד בכל אחת מן הדירות מוטלת על הקבלן המבצע. המצב השני הוא כאשר מדובר בתוספת בנייה לבית קיים. במקרה כזה האחריות מוטלת על בעל הנכס.

מבחינת אישורים, יש צורך בהיתרי בנייה מהרשות המקומית ובעמידה בתקן שקבע פיקוד העורף. אם מדובר בהוספת חדר ממ"ד לדירה בבניין מגורים, צריך לקבל גם אישור מרוב הדיירים. בבנייה החדשה אין בעיה שכן כל הקבלנים מחויבים לבנות חדר ממ"ד, אולם מה יעשה אדם שבבעלותו דירה ישנה? במקרה כזה ניתן לבחור בין תוספת בנייה, הסבת חדר קיים לממ"ד על פי התקן או מיגון חדר.

עלויות הבניה של חדרים מוגנים עולים הרבה כסף שכן המבנה חייב לעמוד בתקן של פיקוד העורף. לכן, במידה ואתם מתגוררים באזורים המוגדרים ברמת סיכון גבוהה, ייתכן ושווה לכם לבדוק האם אתם עומדים בתנאי הזכאות לקבלת השתתפות כספית מהמדינה.

כל הזכויות שמורות © ג.דניאל בנייה ושיפוצים

054-9103323

gimeldaniel2001@gmail.com

לתמונות וסרטונים נוספים של עבודות, כנסו לפייסבוק וליוטיוב שלנו

 
צרו איתנו קשר