על מה אסור לוותר בעת שיפוצים? כמובן על תקן ישראלי!

דירות יד 2
יד 2 לעומת דירה חדשה מקבלן
ינואר 8, 2018
תמונה של חומרי בנין
חומרי בנין– איך בוחנים ובוחרים איכות?
מרץ 28, 2018

על מה אסור לוותר בעת שיפוצים? כמובן על תקן ישראלי!

תקנים ישראלי

כמעט כל אחד מאתנו עורך מפעם לפעם שיפוצים בביתו. לפעמים זה בגלל בעיות שונות בתשתיות כמו נזילות בבית בעקבות תקלות במערכת האינסטלציה ולפעמים זה בגלל תקלות במערכת החשמל. ועדיין לא דברנו על שיפוצים הנעשים לצורך שיפור הדיור. כאן חשוב לדעת, כי על הרבה דברים מותר לנו להתפשר אך כאשר מדובר בבטיחות שלנו – כאן יש לנו תקן ישראלי. תקן אשר עליו אסור לנו לוותר בשום אופן!
תחום השיפוצים הינו תחום נרחב למדי, הוא כולל הריסה של הבית מהיסוד ובנייה שלו מחדש אך הוא כולל גם שיפוצים קלים של החלפת תשתיות, ריצוף מחדש וכדומה. למעשה כל אחד מאתנו עשוי למצוא את עצמו בהליך כזה של שיפוצים בשלב זה או אחר בחייו כאשר לא תמיד יהיה זה סיפור מתוכנן מראש. (עיין ערך תיקוני אינסטלציה…) בכל אותם המקרים אנחנו עשויים למצוא את עצמנו נבוכים מול שלל המוצרים והחומרים העומדים לרשותנו ומול ההמלצות המבלבלות לעיתים של אנשי המקצוע. כל אחד מהם ימליץ את המלצותיו אשר לא תמיד יעלו בקנה אחד עם הציפיות שלנו ואנחנו עשויים למצוא את עצמנו מבולבלים לגמרי מהאפשרויות. אז איך בוחרים אנשי מקצוע וחומרים?
תקן ישראלי– זה מה שיעמוד בראש מעיננו!
אז לפני שנסגור עם קבלן זה או אחר ולפני שנרכוש את חומרי הבניין הדרושים – עלינו לברר בדבר הסטנדרטים של אנשי המקצוע וכמובן על הרכב החומרים אשר בהם הם משתמשים. אם אנחנו עומדים לרכוש את החומרים בעצמנו נוכל לברר את הדבר ישירות מול המוכר של אותם החומרים. הדבר החשוב ביותר אותו עלינו לברר היא האם מדובר בחומרים בטוחים ואיכותיים. לעיתים עשוי השימוש בחומרים הלא איכותיים להעניק תוצאות ראשונית יפות ורק לאחר זמן נגלה כי מדובר בחומרים שהם באיכות ירודה. במקרים אלו לא תמיד נוכל לשחזר את השיפוץ ולבצע אותו מחדש. מסיבה זו חשוב כל כך לברר ולחקור על אודות טיב החומרים אשר אותם אנחנו רוכשים כמו גם על איכות העבודה בשטח.
אם נשקיע באיכות ובחומרים תקניים – נוכל להיות רגועים ובטוחים כי נוכל ליהנות מהעבודה ומהשיפוצים לאורך זמן. כי כאשר מדובר בבית שלנו – אנחנו לא יכולים לעגל פינות או לוותר.
תקן ישראלי – וכל השאר כבר באמת פחות חשוב.

אצלנו בג.דניאל בניה ושיפוצים עובדים רק עם חומרים העומדים בדרישות מכון התקנים הישראלי!

 
צרו איתנו קשר