רעיונות לעיצוב הבית עם דלתות פנים
אוקטובר 31, 2016
שיפוץ מטבח
נובמבר 15, 2016

קבלני שיפוצים

לפני שאתם מתחילים עם שיפוץ ביתכם, יש כמה נקודות שעליכם להכיר ולשים אליהם לב. שיפוץ בית זה תהליך לא פשוט שדורש ידע ומיומנות. לכן חשוב לבחור קבלני שיפוצים אחראיים ומקצועיים שייקחו תחת אחריותם את כל התהליך מתחילתו ועד סופו. בחירה נכונה תסייע לכם להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

תקציב השיפוץ- ללא ספק, זוהי נקודה רגישה. חשוב מאוד להחליט מהו התקציב המדויק שלכם לביצוע השיפוץ, ובהתאם גם מהו היקף השיפוץ (גודל השיפוץ). החלטות לגבי אופי השיפוץ יהיו מבוססות על גובה התקציב שלכם, לכן בעת פניה לקבלני שיפוצים עליכם להסביר מהו התקציב שלכם על מנת שהם יוכלו להתאים לכם את היקף השיפוץ המתאים. יש לזכור כי בכל שיפוץ יש אפשרות לחריגות מהתקציב. על כן ההוצאות הסופיות יהיו גבוהות

יותר מהמתוכנן. יש להתכונן לכך מראש.

בחירת קבלן שיפוצים- זוהי נקודה מאוד חשובה. מתוך קבלני שיפוצים שדיברתם איתם יש לבחור קבלן שמתאים לכם לא רק במחיר, אלא גם יחסי אנוש ומקצועיות המקצועיות של הקבלן היא זו שתשפיע על רמת הגימור ואיכות השיפוץ שלכם. כדי לבחור קבלן שיפוצים טוב יש לבדוק את העבודות הקודמות שלו ולשמוע המלצות. חשוב לזכור שהשיפוץ הוא בסופו של דבר בשבילכם. אתם תגורו בבית המשופץ ותאהבו (או לא) את השיפוץ כשיסתיים. לכן חשב להקשיב גם לנטיית לבכם ולראות עם איזה מהקבלנים יש לכם כימיה טובה. חשוב מאוד לשמור על יחסי עבודה חיוביים בזמן השיפוץ. זה יקל על התהליך וגם אתם תצאו עם הרגשה טובה.
תכנון מראש- על מנת שהשיפוץ שלכם יהיה לשביעות רצונכם ובהתאם לתקציב, יש לבצע תכנון מראש. לאחר שעשיתם סבב הצעות מחיר מקבלני שיפוצים ובחרתם את הקבלן שלכם, יש לשבת אתו על כל פרטי השיפוץ. התכנון צריך להתייחס לכל הנקודות, למשל זמני הגעת סחורות (קרמיקה, חומרים שחורים, כלים סניטריים וכדומה), לוח זמנים של העבודה עצמה ועוד. כך הקבלן ידע בדיוק מה עליו לעשות ומתי והכל יהיה ברור. מאוד מומלץ להתייעץ עם מהנדס/אדריכל , תלוי בגודל השיפוץ, כדי שיתנו לכם תכניות מדויקות. עבודה לפי תכניות תמיד מסודרת יותר ומונעת טעויות מיותרות. גם מעצבי פנים עובדים עם תכניות ויכולים לעזור לכם בפרטי השיפוץ.

שיפוץ בית זו עבודה שמורכבת מהרבה תהליכים מתחומים שונים. אינסטלציה, חשמל, עבודות גבס, ריצוף, איטום, טיח, עבודות אלומיניום, מטבחים, דלתות ועוד. קבלני השיפוצים הם אלה שבעצם צריכים לשלב בין כל העבודות האלה, להתנהל מול אנשי המקצוע השונים, ולהביא את כלל העבודה לנקודת הסיום, כך שהשיפוץ בכללותו יהיה לשביעות רצונכם. הקבלן הוא בעצם זה שלוקח על עצמות האחריות לנהל את לוחות הזמנים של כולם, כולל העובדים שלו. זוהי עבודה לא קלה ויש לתת לה את הכבוד הראוי.
כמובן שתמיד יש את האפשרות לבצע שיפוץ בית ללא קבלני שיפוצים על ידי שכירת אנשי מקצוע לבד. רבים חושבים שזוהי דרך טובה לחסוך הרבה כסף. אך יש לזכור שכשמדובר בשיפוץ נרחב, מדובר בתהליך שיצרוך את כל הזמן שלכם (ויפריע לכם לעבוד בעבודה שלכם), וזה עדיין לא יבטיח לכם הצלחה. לאדם מן השורה אין את שנות הניסיון והמיומנות של קבלן מקצועי.
לסיכום, ניתן לומר שתהליך השיפוץ מחייב מיומנות, מומחיות, מקצועיות ואחריות רבה. קבלני שיפוצים צריכים להפגין את הכישורים האלה יום יום בעבודתם, כדי שאתם תהיו מרוצים מהעבודה הסופית, תיהנו לחזור הביתה כל יום מחדש וכמובן הכי חשוב, תקבלו תמורה מלאה לכספכם.

 
צרו איתנו קשר