משפצים את הקיים ואת החדש
אוגוסט 30, 2016
ריהוט גן
ספטמבר 7, 2016

קבלני בניין

להיות קבלן בניה, משמע להתמצא בלא מעט תחומים חופפים ומשלימים. קבלני בניין צריכים להבין במערכות אינסטלציה ומערכות חשמל לפחות במידה מסוימת, על מנת שיוכלו לשלב אותם בתהליך הבנייה של הבית שלכם. כמו כן הם צריכים לדעת לעבוד עם בטון, בלוקים לבניה ועבודות גמר שונות (ריצוף, עבודות גבס, צבע וכדומה). אדם אחד שמגשר ומשלב בין כל התחומים האלה חייב להיות אחראי ומקצועי.
כשאנו בוחנים את המקצוע של קבלני בניין, אפשר לראות כי מדובר במקצוע לא פשוט שדורש רמת תיאום וביצוע גבוהה. זה מאוד רלוונטי בימינו, במצבו של שוק הנדל"ן כיום, מחירי יחידות הדיור והבתים הפרטיים לא זולים, בלשון המעטה, לכן נדרשת בדיקה מקיפה ומדוקדקת של הקבלן.

להלן מספר נקודות לשימור לפני סגירת עסקה עם קבלני בניין:

עבודות קודמות- תבקשו לדבר עם לקוחות שכבר עבדו עם הקבלן, על מנת שתכלו לקבל המלצות ולהתרשם מהמקצועיות שלו בתחום הספציפי שרלוונטי לעבודות שאתם צריכים לבצע. למשל, אם אתם רוצים לבנות שלד, תבקשו לדבר עם לקוח שהקבלן בנה לו שלד (ולא משהו שהזמין ממנו עבודות גמרים בלבד). תבקשו לראות תמונות מעבודות קודמות, וכל דבר נוסף שיראה לכם עד כמה מקצועי ומנוסה הקבלן.

ביטוח עובדים– תבקשו מהקבלן להראות לכם שיש לו ביטוח לעובדים! אתר בנייה הוא מקום מסוכן, בו אנשים יכולים להיפגע, לכן יש לוודא כיסוי ביטוחי.
קריאה ועבודה עם תכניות- כל תהליך של בנייה חייב להיות מלווה בתכניות מהנדס ו/או קונסטרוקטור , אדריכל ומעצב פנים. קבלן, מקצועי ככל שיהיה, שלא יודע לעבוד ולקרא תכניות, לא יצליח לבצע את העבודה בהתאם לנדרש. לכן יש לוודא שקבלני בניין שאתם מזמינים יודעים לעבוד עם תכניות (זוהי אמנם דרישה בסיסית, אך יש לשים עלייה את הדגש מפאת החשיבות).

בדיקת מחירים– כשאתם מקבלים הצעת מחיר מקבלן, אין מנוס מלעשות את שיעורי הבית שלכם, ולבצע סקר שוק מקיף. בדיקה של קבלנים נוספים מאותו התחום, וקבלת הצעות מחיר מהם, היא הכרחית על מנת שתבינו האם הקבלן שמולכם מציע מחיר יקר מדי או זול מדיי (מה שגם צריך להעלות נורה אדומה) או שהמחיר תואם לשוק וסביר בהחלט. רק לאחר שתבצעו סקר שוק מסודר, תהיו חכמים מספיק כדי לקבל את ההחלטה הנכונה בבחירת קבלן מקצועי לבניית ביתכם.

לוח זמנים– עמידה בלוח זמנים, שנקבע מראש, תחסוך לכם הרבה הוצאות מיותרות. יש לקבוע בהסכם שלכם מול הקבלן, תאריכי יעד מוגדרים וברורים, לסיום כל שלב בתהליך הבנייה. בצורה כזאת תוכלו לעקוב אחר ההתקדמות בייתר קלות, תהיו רגועים יותר, ותוכלו לבנות תכניות המשך (הבאת רהיטים לבית, התקנת גופי תאורה וכדומה).

רישיון קבלן– עבודות בנייה חייבות להיעשות על ידי קבלן רשום עם רישיון, כמתחייב בחוק. קבלני בניין ללא רישיון בתוקף לא יכולים לקחת על עצמם פרויקט בנייה. יש לוודא זאת טרם התחלת העבודה עם הקבלן. קבלן שבונה בית או תוספות בנייה, ללא רישיון, עובר על החוק.

לסיכום, יש לא מעט קבלני בניין מקצועיים בשוק, רק צריך לדעת לזהות אותם. קבלנים הם אנשים שעבדו במשך שנים בתחום, קבלן טוב יכול וצריך לספק עבודה טובה, איכותית, בהתאם לנדרש בחוק, וכל זה לצד הפגנת אחריות מקצועית. בסך הכול מדובר בתחום לא פשוט שדורש ידע רב ומומחיות בהרבה תחומים. גם מצדכם, הלקוחות, נדרש לצבור ידע על מצב השוק כדי לקבל החלטות נכונות.

 
צרו איתנו קשר