הזמנת שירותי ניסור בטון
יולי 24, 2016

פרקטים – מה צריך לדעת?

בין מכלול השיקולים שנלקחים בחשבון בעת עיצוב הבית נדמה ששיקולי יוקרה ורושם הם משמעותיים לא פחות מאשר האסתטיקה, וככל שניתן לשלב בין השניים הרי זה משובח. זוהי בוודאי התשובה לשאלה מדוע פרקטים זוכים לפופולאריות רבה כל כך בקרב בעלי דירות ומשרדים שמבקשים להכניס הביתה אווירה כפרית חמימה ומזמינה, ולשלב לצדה גם תחושה של יוקרה ופאר. אלא שהתקנת פרקטים חייבת להתבצע באופן מדויק ונכון כדי שהתוצאה תהיה מושלמת ועוד יותר מכך – כדי שהיא תישאר כזו לאורך זמן. הנה כמה דברים שאתם צריכים לדעת לפני שתזמינו איש מקצוע אליכם הביתה להחלפת אריחי הריצוף בפרקט.

 

סוגי פרקטים

ראשית חשוב שתכירו את האפשרויות שניצבות בפניכם, ואין ספק שאחת האפשרויות המובילות והנפוצות יותר היא פרקט עץ. עם מרקם טבעי ועם מראה חם ונעים, פרקט עץ מציע עוד כמה יתרונות לרבות בידוד חום וקור וכן תחושה נעימה לכף הרגל בעת הדריכה על המשטח. גם תחזוקת הפרקט פשוטה למדי, ועם מטלית לחה בלבד תוכלו להחזיר לו את המראה הנקי והקלאסי. עם זאת, מחירי פרקט עץ אינם נמוכים, בוודאי כאשר בוחנים חלופות אחרות, וכן מדובר בחומר שיחייב טיפול לעיתים קרובות יותר משום שהזזת רהיטים ושפיכת נוזלים יכולים להסב לו נזק רב. פרקט שעלותו נמוכה יותר הוא פרקט למינציה, ועוד יותר מכך, פרקט למינציה הוא פשוט יותר להתקנה ודורש מכם הרבה פחות מאמצים לצורכי תחזוקה. חברה מקצועית כמו אלברו פרקטים תוכל להציע לכם את סוג הפרקט המתאים ביותר עבורכם, בהתאם לשיקולים האישיים שלכם, לתקציב המוגדר, ולמטרות שתגדירו לעיצוב הבית.

 

עמידות ותחזוקה

נושאים שהם מרכזיים בתהליך קבלת ההחלטות שלכם, בכל הקשור לבחירת סוג הפרקט המתאים לסלון, לחדר השינה או למשרד, הם נושאים כמו עמידות ותחזוקה שישפיעו לא רק על המחיר אלא על היכולת של הפרקט להישאר מרשים ומרהיב לאורך זמן, ועל המאמץ שיידרש מכם כדי לשמור על ההישגים הללו. בין סוגי הפרקטים השונים נמצא גם פרקט ויניל, שמביא עמו שורה של יתרונות חשובים, לרבות עמידות בפני מים, ניקוי פשוט והתקנה קלה. אריחי ויניל הם לא רק גמישים ואלסטיים אלא הם יכולים להציע עיצובים שונים ומגוונים, מה שאומר שלפניכם שפע של אפשרויות מרתקות שככל הנראה יהפכו את הבחירה לקשה הרבה יותר. כפי שניתן לראות קיימים סוגי פרקטים שונים שלכל אחד יתרונות משלו אבל גם חסרונות שיש לקחת בחשבון כדי שתוכלו לקבל החלטה נכונה וטובה.

 
צרו איתנו קשר