עבודות שיפוצים – מושגים שחשוב להכיר

עבודות שיפוצים – מושגים שחשוב להכירicon2

  • כלים לבנים – אסלות כיורים וברזים.

כלים אלו אינם כוללים את חשבון השיפוץ. אנו ממליצים לקנות את הכלים בעצמכם. רק במידה ואתם לא יכולים להוביל את הכלים הנרכשים אתם מתבקשים להיעזר במוכר או באיש המקצוע.

  • קבלן שיפוצים – אדם אשר רשום ברשם הקבלנים כקבלן שיפוצים.

ישנם כאלו אשר טוענים כי הם קבלנים רשומים אך למעשה הם רשומים בסיווג שאינו רלוונטי לשיפוצים כגון אדם שאכן רשום כקבלן חשמל אך הוא מבצע עבודות בנייה. הסיווגים הנכונים   ברשם הקבלנים הם 100 – בנייה, 131 – שיפוצים או 135 – הרחבת מבנים.

  • שיפוצניק – אדם אשר מבצע עבודות שיפוצים אך אינו קבלן רשום.

לא כל שיפוצניק הוא בהכרח קבלן רשום.  העובדה כי אינם רשומים לא מוכיחה בזאת שאינם איכותיים ואמינים. עובדה זו אינה מעידה, באופן אוטומטי, כי הוא איכותי ואמין.

 עבודות שיפוצים

עבודות שיפוצים – הצעת מחיר

הצעת המחיר מאפשרת על ידי קבלן שיפוצים מראה על רציניות ואכפתיות. הצעת מחיר אשר לא מתייחס לפרטים קטנים, מעידה על חוסר רציניות ואכפתיות. הצעת מחיר תקינה תכלול פרטים הבאים: פירוט העבודה, לוח הזמנים, פריסת התשלומים ותוקף ההצעה.

 

עבודות שיפוצים – הסכם עבודה

על הסכם עבודה מומלץ לחתום, אשר כולל את הצעת המחיר. ישנם נושאים שכדאי שיופיעו בחוזה העבודה הם לוח הזמנים,פריסת תשלומים,נוכחות אחראי בשטח שהקבלן שולח או השיפוצניק, שימוש בחומרים תקניים,אחריות על העבודה ובטיחות.צריך לזכור שעבודות שיפוצים הנם מורכבות ושום חוזה אינו יכול להקיף את כל הנושאים. לכן, מומלץ לעבוד עם בעל-מקצוע אמין, אשר קיבל המלצות טובות.

 

עבודות שיפוצים – חומרים וכלים

בשוק קיים מגוון רחב של חומרים אפשריים, ישנם חומרים  איכותיים וחלקם גרועים.כל החומרים בהם משתמש איש המקצוע צריכים להיות בעלי תו-תקן. השיפוצניק או הקבלן יכולים להשיג בשוק חומרים כגון: בלוקים צנרת, שקעים מלט, וכו', ללא תו-תקן. מומלץ בחום תמיד לבקש לראות היכן ופיעה החותת של מכון ההתקנים.

 

iconmini3ההכנה לפני צביעת בית

כאשר צובעים בית ללא הכנה יסודית תגרום בהמשך לקילופים וסדקים בצבע. ההכנה היסודית כוללת: גירוד, שפכטל ,תיקון פינות שבורות,הסרה מלאה של קילופים,וטיפול בסדקים.

 

home_plumber_realization1_galleryמתי ניתן לשפץ אמבטיה ?

אנשים רבים מעדיפים לשפץ את האמבטיה בתקופת הקיץ כדי שיוכלו להימצא מחוץ לבית בזמן העבודות השיפוצים. כעיקרון ניתן לבצע שיפוץ חדר אמבטיה בכל עונה בשנה ללא עדיפות לעונה מסוימת. העדפה זו גורמת למצב בו רוב  השיפוצניקים עמוסים בתקופת הקיץ ופנויים יותר בתקופת החורף. אם ברצונכם להשיג שיפוצניק טוב, שיהיה זמין אליכם באופן המיטבי, כדאי שתשקלו לשפץ דווקא בתקופת החורף.

 

מהו שיפוץ מטבח?

אם אנחנו רוצים לשפץ את המטבח השלב הראשון והחשוב ביותר בשיפוץ מטבח הוא התכנון.

נחליט מה נרצה לשפץ – בשיפוץ מטבח הכולל ארונות ודלתות המטבח, נקודות חשמל ,השיש, חיפוי קירות המטבח ,החלפת כיור וברזים ואינסטלציה,.

 

איך לבחור ריצוף לבית?

הריצוף בבית בשנים האחרונות בפך לאלמנט עיצובי  עם מבחר מרשים של אריחים. כאשר בוחרים ריצוף לבית בחנות, הרבה פעמים יש אכזבה מהתוצאה הסופית כי לרוב שוכחים לקחת כמה דברים בחשבון.

 

שיפוצים – טיפים נוספים

האיש המקצוע צריך להיות  מבוטח כנגד תביעות צד ג'. אם לא  קורה שום דבר אז אין לזה שום משמעות, ואם  ויגרם נזק לביתכם או חס וחלילה לאחד מבני המשפחה, כתוצאה מהעבודות שיפוצים  סביר להניח  כי תתבעו את איש המקצוע.

 
צרו איתנו קשר