מה הם תפקידיו של קבלן שלד?

מה הם תפקידיו של קבלן שלד?

ישנה חשיבות רבה בבחירת קבלן שלד. יציבות ותקינות השלד הוא ציר מרכזי בבניית המבנה, לכן בבחירתו של קבלן מקצועי ואמין נדרשת השקעת זמן ומאמץ. על הקבלן חלה אחריות בביצוע תכנון ,פיקוח ובקרה על העבודה אשר מתבצעת על המבנה. בנוסף יש על הקבלן אחריות בהזמנת החומרים והציוד הנדרשים לפי דרישות הלקוח והצורך שעולה במהלך העבודה. כמו כן, הוא אחראי לבצע בקרה על אספקת חומרים ותקינות חומרי הגלם מול הספקים שונים.

ראו לדוגמא עבודת שלד וגמר שבצענו בג.דניאל בניה ושיפוצים, בנית בית פרטי באזור השרון, כדי שתוכלו להתרשם מתהליך העבודה שלנו.

מה זה בעצם מבנה שלד, ומהי חשיבותו?

מבנה שלד תקין הוא זה שאחראי ליציבות המבנה וההתמודדות שלו מול אסונות טבע, למשל רעידות אדמה. לבניית שלד נדרשת מורכבות בתכנון על מנת לעמוד בקריטריונים, מהפרטים הקטנים עד למערכת מובנת גדולה ומושלמת. תכנון מבנה השלד היינו באחריות מהנדס קונסטרוקציה. בעל הנכס פונה למהנדס ומזמין ממנו תכניות לשלד. על התכניות להכיל את כל הרבדים בבניה, החל מעומק החפירות לשם יציקת בסיס למבנה, ועד לקוטר הברזל שנדרש להרכיב. שלד מוכן מורכב מבסיס רצפה יצוק מבטון, עמודים וקורות, כמו כן מתווספים למבנה השלד גם קירות בלוקים ש"סוגרים" את המבנה. בנייה נכונה ותקנית של השלד משפיעה באופן ישיר על כל שאר שלבי הבנייה. השלב הכי קריטי בבנייה הוא עמידה בדרישות המהנדס בצורה מושלמת, שכן זהו תנאי הכרחי לקביעת בטיחות המבנה. בניית שלד בצורה תקנית גורם לו להיות בטיחותי ומהווה הכנה ובסיס לבעלי המקצוע אשר ימשיכו בפרויקט הבנייה. כמו כן יש לקחת בחשבון את התשתיות העתידיות במבנה. במידה ובתכנון ובהכנת השלד ימצאו ליקויים זה יכול להשפיע על איכות המבנה כולו, ועל איכות החיים והמגורים בבית.

ראו דוגמא נוספת של העבודה שלנו, תוספת בניה בחולון, הוספת קומה בבית קיים. ניתן לראות את כל אמצעי הבטיחות שיישמנו בזמן הרכבת קונסטרוקציה הברזל, כהכנה ליציקת בטון.

איזה ליקויים יכולים להיווצר בעת בנית השלד?

כפי שציינו מקודם, הדגש בעת בנית שלד הוא להיצמד לתכניות המהנדס, באופן מלא. כל סטייה, אפילו מזערית, מתכניות הקונסטרוקציה, יוצרת פתח לבעיות בטיחות וליקויים מבניים (בהנחה כמובן שבחרתם במהנדס מקצועי). יש כמה נקודות חלשות שחוזרות על עצמן אצל קבלני שלד לא מקצועיים: סטיית חישובים למשל בגובה המבנה או עובי הקורות. נקודה נוספת היא איכות הבטון, יש לשים דגש על תו תקן ישראלי בעת סגירת עסקה עם קבלן שלד. ההמלצה שלנו היא לא לחסוך בעליות על חשבון איכות חומרי הבניה, במיוחד כשמדובר בבניית שלד.


קבלן שלד חייב להיות חלק מתהליך התכנון של בניית בית, כיוון שהניסיון המקצועי שלו בלהוציא תכניות לפועל, יתרום תרומה גדולה, ויכול לחסוך הרבה זמן וכסף לבעל הנכס. כמובן שמדיי פעם ישנם טעויות אנוש, וזה טבעי. מה שחשוב זה שהקבלן שתבחרו יהיה מספיק מקצועי כדי לתקן אותם בלי לעכב את תהליך העבודה. חשוב לציין שגם הניהול של קבלני המשנה ואנשי המקצוע באתר יבוצע על ידי הקבלן. לפני שאתם סוגרים עסקה עם קבלן, חשוב מאוד לזכור, לוודא שהקבלן מכיר את דרישות התקנים בישראל, שהוא מקצועי ומנוסה בתחומו כדי להשלים את העבודה. בחירה נכונה של קבלן תאפשר לכם לעבור את התהליך בקלות, שכן הפקדתם נכס יקר ערך בידיו של בעל מקצוע מיומן. חשוב לזכור שקבלן שלד צריך להיות רשום בפנקס הקבלנים, לפי דרישות החוק במדינת ישראל.

אז מה למדנו היום?

  • מחפשים קבלן שלד במרכז ,מקצועי שמתחייב לעמוד בתקנים הישראלים, גם בביצוע העבודה וגם באיכות החומרים?
  • מחפשים קבלן אמין עם ידע וניסיון?
  • קבלן שיכול להוכיח את ניסיון העבודה שלו, ולהפנות אתכם ללקוחות ממליצים?

אם עניתם בחיוב לפחות על אחת מהשאלות האלה, תתקשרו אלינו כבר עכשיו לטלפון 054-9103323 לקביעת פגישה וקבלת הצעת מחיר. ניתן גם להשאיר את הפרטים שלכם, בטופס צור קשר, ונחזור אליכם בהקדם!


ג.דניאל בניה ושיפוצים מאחלת לכם הצלחה בתהליך הבניה!

כל הזכויות שמורות © ג.דניאל בנייה ושיפוצים

054-9103323

 
צרו איתנו קשר