תקנים ישראלי
על מה אסור לוותר בעת שיפוצים? כמובן על תקן ישראלי!
פברואר 25, 2018

חומרי בנין– איך בוחנים ובוחרים איכות?

תמונה של חומרי בנין

כל אחד מאתנו עשוי למצוא את עצמו בהליך של שיפוצים. לעיתים יהיה זה בעקבות תיקונים הכרחיים במערכת האינסטלציה המחייבים אותנו לשפץ את המערכת הקיימת ולעיתים יהיה זה מתוך רצון לשפר את תנאי המגורים. כך או כך, תמיד חשוב לבחור את חומרי הבניין האיכותיים כדי שהתוצאות תהיינה איכותיות וטובות. השקעה בחומרי בניין איכותיים יעניקו לנו מענה לאורך זמן.
גם מי שאינו רוצה להשקיע בשיפוצים נרחבים בבית עשוי למצוא את עצמו ביום מן הימים כאשר הוא נאלץ לעשות את הדבר ולו כדי לתקןפגמים או ליקויים שונים בבית שנוצרו עם הזמן. אם זו מערכת אינסטלציה שדורשת תיקון ובין אם מדובר בליקויים במערכת החשמל. כל אלו דורשים שימוש מושכל ונכון בחומרי הבניין הנכונים. אז נכון שבמקרים רבים אנחנו מטילים את המשימה על קבלן שיפוצים ובחירת החומרים הנכונים היא בתחום אחריותו. אך ישנם מקרים רבים אשר בהם אנחנו באים לרכוש בעצמנו את החומרים ואף מבצעים את העבודה בעשר אצבעותינו. אנחנו חוסכים על הדרך הרבה כסף אך זאת רק אם נדע לבחור בחומרים הנכונים.

חומרי בנין– איך בוחרים נכון?

אם אין לנו ידע מקדים, הרי שכאשר אנחנו מגיעים אל החנות לחומרי הבניין אנחנו עשויים למצוא את עצמנו מבולבלים ונבוכים לגמרי מההיצע ומהמותגים המוצגים שם. אנחנו לא יודעים האם מדובר בחומרים איכותיים והאם המחירים הם הוגנים. על כן, לפני שנפנה לבחור את חומרי הבניין, כדאי שנערוך סקר מקדים בין החנויות השונות המציעות את חומרי הבניין השונים. כמו כן כדאי לברר בדבר טיבם של המותגים השונים כדי שנדע מה לבחור, מה להעדיף וכמובן גם לוודא שלא נשלם יותר מידי.

חומרי בנין – סומכים על הקבלן

כאשר אנחנו זקוקים לחומרי בניין יהיה זה בדרך כלל כאשר אנחנו עוסקים בעבודות בנייה שונות. על פי רוב אנחנו לא מבצעים את העבודות בעצמנו. בדרך כלל יהיה זה קבלן השיפוצים אשר ייטול על עצמו את כל העבודה כולל את האספקה של חומרי הבנייה השונים. על כן, חשוב לוודא כי הקבלן אשר את שירותיו שכרנו אכן יעשה שימוש בחומרים הכי איכותיים וכמובן שיהיו אלו חומרים בעלי תו תקן. לא נוכל לוותר על סעיף הבטיחות כאשר מדובר בבית שלנו. כדאי לדעת כי במקרים רבים דווקא הקבלן יוכל להשיג עבורנו חומרי בנין במחירים משתלמים ונוחים במיוחד בגלל ההסדרים וההיכרות שיש לו עם בעלי החנויות השונות.

צריכים עזרה בנושא? מרגישים שאתם צריכים הנחייה של בעל מקצוע? אל תהססו לפנות אלינו! ג.דניאל בניה ושיפוצים מציעים ליווי ויעוץ חינם ללקוחות שלנו לאורך כל תהליך השיפוץ והבניה! 054-9103323

 
צרו איתנו קשר